Masaüstü Bilgisayar

227 ürün var
Filtrele

Masaüstü Bilgisayar

Günümüzde bilgisayar kullanımı artıyor. Bilgisayar kullanımının artmasının en büyük sebebi teknolojinin gelişmesi olarak gösteriliyor. Gelişen ve değişen teknoloji çok daha fazla bilgisayar kullandırmaya yönlendiriyor. Yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada bilgisayar, talep görüyor.

Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Özellikleri

Masaüstü bilgisayarların tek bir modeli bulunmuyor. Ürüne göre farklı özellikte bilgisayarlar bulunuyor. Bilgisayar özelliklerini bilmek kullanıcıların bilgisayarı daha sağlıklı bir şekilde kullanmasını sağlıyor. Masaüstü bilgisayarlarda son nesil işlemci sistemi daha fazla tercih ediliyor.

Masaüstü bilgisayarlarda RAM büyük önem arz ediyor. Ram’ı fazla olan bilgisayarlar daha fazla talep görüyor. Bunun yanında gelişmiş bir fanı olan bilgisayarlar daha kullanışlı oluyor. Ekran kartının gelişmiş olması masaüstü bilgisayarda daha güzel oyun oynamaya yardımcı oluyor.

Masaüstü Bilgisayar Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Masaüstü bilgisayar alırken dikkatli olmak gerekiyor. Masaüstü bilgisayarı almadan önce nasıl bir model istendiğine cevap vermek gerekiyor. Masaüstü bilgisayarlarını oyun oynamak için alacak olan kişilerin özellikle işlemci ve ekran kartlarına bakması gerekiyor.

Masaüstü bilgisayarını satın almadan önce bilgisayarda ne kadar bellek olduğunu sormak gerekiyor.

Masaüstü bilgisayar almadan önce ebatlarını kontrol etmek gerekiyor. Alınacak olan bilgisayar evdeki veya ofisteki masaya sığmıyorsa başka ürünü incelemek gerekiyor.

Masaüstü Bilgisayar Bakımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Masaüstü bilgisayarın bakımı için bazı uygulamalara ihtiyaç duyulabiliyor. Bilgisayar bakımının aksatmadan yapılması, bilgisayarın uzun yıllar kullanılmasına yardımcı oluyor. Ancak bilgisayar bakımının dikkatli ve doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Bilinçsiz yapılan işlemlerde bilgisayarlar zarar görebiliyor.

Masaüstü bilgisayarları için virüsler büyük tehlike içeriyor. Ayda bir veya iki haftada bir virüs taraması yapmak bilgisayar için sağlıklı oluyor. Bilgisayarın fiziksel bakımı için temiz bir kurulama bezine ihtiyaç duyuluyor.

Ara ara bilgisayar fanını kontrol etmek bakımın temel taşlarından biri olarak kabul ediliyor. Fan kirli olursa bilgisayar yüzde yüz verimle çalışmıyor.

Masaüstü Bilgisayar İndirim ve Kampanyaları

Masaüstü bilgisayarlar pek çok yerde satılıyor. Ancak müşteriler masaüstü bilgisayarların uygun fiyatlı ve kalitesini almak istiyor. Bundan dolayı çoğu müşteri araştırma yapıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda istenilen ürün bulunabiliyor. Firmalar yılın bazı dönemlerinde kampanya yapabiliyor.

Kampanyalardan yararlanabilmek için firmaları takip etmek gerekiyor. Kampanyalar sayesinde masaüstü bilgisayarını ucuz fiyata satın alan pek çok kişi bulunuyor.

Bazı firmalar masaüstü bilgisayarlarda indirim yapabiliyor. Yapılan indirim, pek çok müşteriyi etkiliyor. İndirimleri önceden takip eden birçok müşteri bulunuyor.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Masaüstü bilgisayar fiyatları pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Masaüstü bilgisayarın markasına, kalitesine, özelliklerine göre fiyat artabiliyor. Kaliteli olan ürünler daha fazla tercih ediliyor. Ancak bazı kişiler ucuz olması için kalitesiz bilgisayarlara yönelebiliyor. Bu kişiler bilgisayarla ilgili sorunlar yaşayabiliyor.

Uzmanlar masaüstü bilgisayar almadan önce fiyat araştırması yapmak gerektiğini söylüyor. Yapılan araştırmalar sayesinde aynı ürün daha uygun fiyata alınabiliyor.

Masaüstü bilgisayar fiyatlarına her yıl zam geliyor. Artan dolar kuruna bağlı olarak fiyatlar yıldan yıla yükseliyor. Bilgisayar alacakların elini hızlı tutması öneriliyor.

Masaüstü Bilgisayar Parçaları

Masaüstü bilgisayarlar pek çok parçadan oluşuyor. Bu parçaların birinde oluşan arıza diğer birimleri etkileyebiliyor. Arıza yaşanması durumunda profesyonel destek almak gerekiyor. Masaüstü bilgisayar parçalarını çok kurcalamamak gerekiyor. Yapılacak yanlış bir hareketle parçalar zarar görebiliyor.

Masaüstü bilgisayarlarda bulunan parçalar pek çok kablodan oluşuyor. Bu kablolar gerekli bağlantıları sağlıyor. Masaüstü bilgisayarlarda bulunan bazı parçalar:

  • Anakart
  • Cd sürücü
  • Bilgisayar kasası

Bilgisayar kasası, masalarda fazla yer kaplayabiliyor.

Masaüstü Bilgisayarlar Nereden Alınır

Masaüstü bilgisayar alınabilecek pek çok yer bulunuyor. Müşteriler dilediği platformu seçebiliyor. İnternette masaüstü bilgisayar satan pek çok site bulunuyor. Bu sitelerden alışveriş yapılabiliyor. Ancak seçilecek olan sitenin güvenilir ve önerilir bir site olması gerekiyor. Aksi halde bazı sorunlar yaşanabiliyor.

Bilgisayar satan mağazalar gündüz müşterilerine yardımcı olabiliyor. Bilgisayar almak isteyen kişiler bu mağazaları gezebiliyor.