Dizüstü Bilgisayar

42 ürün var
Filtrele

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Dizüstü bilgisayar çeşitleri ve özellikleri geliştirilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda laptop fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar 1499,00 TL’den başlayarak, 90.000 TL’ye kadar mevcuttur. Fiyatların değişkenlik göstermesinin nedeni ise aşağıdaki tablo gibidir;

Bilgisayarın marka

İşlemci tipi

RAM (sistem belleği)

Kullanım amacı

Ekran boyutu

İşletim sistemi

İşlemci modeli

Ekran kartı hafızası

Ekran kartı

Kapasite

Ekran kartı tipi

Bilgisayar rengi

Çözünürlük

Ekran özelliği

Bilgisayarın ağırlığı

Batarya özellikleri (şarj kullanım süresi

Dokunmatik ekran

HDMI

Garanti tipi ve süresi

Bağlantılar

İşlemci hızı

Optik sürücü tipi

Panel tipi

SSD Kapasitesi

Sanal dünyaya her şeyin dâhil olduğu düşünüldüğü zaman, Laptop bilgisayar çeşitlerinin de günümüzün ayrılmaz bir parçası olduğunu söylemek doğru olur. Her şeyin teknoloji üzerinden yapıldığı günümüz dünyasında, bilgisayar çeşit ve modelleri de ihtiyaca göre değişkenlik gösterir. 

Laptop Fiyatlarının Karşılaştırılması (Dizüstü Bilgisayar Fiyatları)

Dizüstü bilgisayar çıktığı günden bu yana insanların yaşamını kolaylaştırmaya devam etmiştir. Teknoloji geliştikçe bilgisayar özellikleri de geliştirilmiştir. Markalar bu konuda kalitesine ve kullandığı malzemelerin fiyat ve markasına göre fiyat politikası takip eder. Laptop fiyatları karşılaştırılması için aşağıdaki durumlar göz önünde bulundurulur:

 • Dizayn

 • Batarya

 • Görüntü

 • Bağlantı

 • Performans

 • Özellikler

Gibi özellikler göz önünde bulundurulur. Bu özellikler arttıkça Laptop fiyatları da artar. 

En Uygun Laptop Fiyatları

En uygun Laptop’u satın almak istiyorsanız belirli özellikleri göz önünde bulundurmalısınız. Bütçeyi sarsmayacak, laptop fiyatları için farklı model ve fonksiyonları barındıran çeşitleri bulmanız mümkündür. En uygun laptop’u bulmanız için özellikler; 

 • Bellek hızı düşük olan

 • Cihazın ağırlığının diğerlerine oranla daha yüksek olduğu 

 • İşlemci tipi düşük

 • Kullanım amacı ev tipi-öğrenci olan bilgisayar çeşitleri

 • Ekran çözünürlüğünün biraz daha düşük olduğu

 • Parmak izinin olmadığı 

Bilgisayarlar tercih edilebilir. Hayatımızda önemli bir yerde olan bilgisayarlar, hemen her evde ve ofiste kullanımların başındadır. Laptop modellerinin her biri, birbirinden zarif ve kullanışlıdır. Bu noktada en uygun laptop fiyatları, bilgisayarın kalitesiz olduğunun göstergesi değildir. Sadece ihtiyaca göre bir model seçerek, ihtiyacınız olan model Dizüstü bilgisayar modelini almış olacaksınız. 

Dizüstü Bilgisayar Özelik Ve Fiyat Karşılaştırması

Bilgisayar kullananlar, kullanım amaçlarına göre bilgisayarı tercih ederler. Örneğin;

 • Msi laptopları güçlü ve dayanıklı pil yapısına sahip.

 • Macbooklar, ince ve metalik dizaynı ile ön plana çıkar. 

 • Asus laptopları, pil kullanım ömürleri ile tercih konusudur. 

 • Toshiba laptopları, yansıtma ekranı olmayan özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Bu noktada her kategoriden kişiler için üretilerin Dizüstü bilgisayar çeşitlerini üretirler. 

 • Lenovo marka bilgisayarlar, tam açılan ekranı ile ön plana çıkar.

 • HP ve Casper marka bilgisayarlar oyun için kullanılan bilgisayar kategorisinde olup bunun için gelişmiş özellikleri bulunur. 

 • Dell marka bilgisayar çeşitleri, yüksek bellek (RAM) özelliği ile kullanıcılarının tercihine sunulur.

Diğer bilgisayar markaları da farklı seçenekleri ile kullanıcılarının hizmetine sunulmaktadır. Satın almak istediğiniz laptop’ları özelliklerine göre kategori özelliğine göre sıralamanız doğru bilgisayarı almanızı sağlar

En çok tercih edilen Dizüstü Bilgisayar markaları hangileridir

Laptoplar işlevlerine göre farklılık göstermektedir. İnsan hayatını kolaylaştıran en önemli elektronik cihazlardan olmuşlardır. En çok tercih edilen markalar ise şu şekildedir;

En iyi oyuncu bilgisayar markaları

Oyun bilgisayarları, oyun oynanmak için özel olarak üretilmiştir. Bu bilgisayarlar ile oyun, ofis ve ağır yükte çalışmak için özel olarak hazırlanmış. Türkiye'de en iyi şekilde oyun oynana bilgisayar markaları ise şu şekildedir;

İdeal bilgisayar fiyatı ne kadar olmalı?

İdeal bir bilgisayarın fiyatı masaüstü veya dizüstü olmasına göre değişebilir. Eğer ortalama bir dizüstü bilgisayarı alacaksanız 3000 ila 5000 TL arasında bir fiyattan başlangıç seviyesi bir bilgisayar satın alabilirsiniz. Eğer masaüstü almayı düşünüyorsanız fiyat bir az daha artacaktır. Masaüstü fiyatlarda ideal olan miktar 4000 ila 10000 TL arasındadır.

Bilgisayar ne zaman icat edildi

İlk bilgisayar Charles Babbage isimli kişi tarafından üretilmiştir. Günümüzdeki anlamıyla ve gelişimiyle bilgisayarların ilk üretimine baktığımızdaysa ilk dijital olan bilgisayarlar 1945 yılında üretildiğini söylemek mümkün oluyor. İlk bilgisayar olarak bilinmekte olan ENIAC olarak tasarlanmış dijital şekilde bir bilgisayardır. İlk bilgisayarların temelini atmış durumda yer alıyor.

Bilgisayar özelliklerine nasıl bakılır

Bilgisayar özelliklerine bakmak için ilk adımda başlat menüsünden uygulama açılır. Daha sonra açılan uygulamadan sistem menüsü açılır ve sonrasında sol barda, en altta hakkında yazan kısma tıklanır. Daha sonra, ekranda açılan pencerede sistem özellikleri karşınıza çıkacaktır. Açılan pencerede bilgisayar özelliklerini görebilir ve detaylarına bakıp inceleyebilirsiniz.

İndirimli Bilgisayar Modelleri

İndirimli Bilgisayar arıyorsanız sitemiz üzerinden fiyatlara göz atabilir ve indirime girenleri tek tıkla görerek, bütçenize en uygun laptopu satın alabilirsiniz.