Klima

50 ürün var
Filtrele

Klima

Klimalar evlerde ve iş yerlerinde hem serinletmek hem de ısıtmak amaçlı kullanılan elektronik aletlerdir. Isıtma amaçlı kullanımı oldukça düşük olan klimaların kullanımı yaz aylarında sıcakların başlaması ile birlikte artmaktadır. 

Küresel ısınmanın arttığı dünya şartlarında sıcak yaz aylarını geçirmek oldukça zorlayıcı olmaktadır. Bundan dolayı her evde bir klima olması konforu olduğu kadar sağlığı da desteklemektedir. Klimalarımız son teknoloji ile üretilen ve doğaya zarar vermeyen klimalardır. Enerji sarfiyatı oldukça düşüktür. 

Klima alırken düşünülen elektrik faturası giderini klimalarımızda düşünmezsiniz. Her bütçeye uygun en iyi klimayı siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Klimalara bakmak ve klima fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Klima Modelleri

Herkese uygun klima modellerimiz mevcuttur. Ev ve iş yeri için farklı klima modelleri tavsiye etmekteyiz. Ayrıca sinema, tiyatro veya büyük toplantı alanları için de klimalarımız mevcuttur. Klimalarımız havayı istenilen ısıda tutabilen son teknoloji ürünlerdir. Ortam ısısını ayarlarken diğer taraftan da havayı temizlemektedir. 

Bu özelliklerinden dolayı kalabalık ortamlardaki hava kirliliğini önlemektedir. Toplantı mekanlarına veya eğlence merkezlerine güvenle girebilirsiniz. Klima modellerimiz markadan markaya farklılık göstermektedir. Arçelik klima veya daikin klima arasında farklılıklar olabilir. Ayrıca klima fiyatları da farklılık göstermektedir.

Klima Özellikleri

Klimalar ilk üretildiği yıllardan itibaren farklı özellikler taşımaktadır. Yılların geçmesi be teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu özellikler artmakta ve yenileri eklenmektedir. Satışa sunduğumuz her marka klimanın farklı özellikleri olmakla birlikte her zaman en iyiyi barındırmaktayız. Günümüz teknolojisinde bir klimadan beklenilen en belirgin özellikler;

  • Klimanın havayı temizleme özelliği olmalı
  • Ortamın nemini alma özelliği olmalı
  • Klima kendi kendini temizleyebilmeli
  • Hızlı ısıtma ve hızlı soğutma özelliği olmalıdır.

Klimalarımızın birçoğu inverter özellikli klimalardır. Müşterilerimize normal klimalar yerine inverter klimaları tavsiye etmekteyiz. İnverter klima nedir denilirse; ortam sıcaklığına göre kendini ayarlayabilen klimalardır. Ortam sıcaklığına ulaşan inverter klimalar eski klimalar gibi durmaz sadece kendini rölantiye alır. Böylece ortam ısısı da korunmuş olur. Bu durum enerji tasarrufu sağlar. İnverter klimalar mitsubishi klimaarçelik klimadaikin klimabeko klimavestel klima ve baymak klima gibi markalarda mevcuttur.

Klima Fiyatları

Marka ve modele göre klima fiyatları değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar da arçelik klima ve vestel klima gibi yerli üretim markalarımızın klima fiyatları mitsubishi klima ve daikin klima gibi ithal ürünlerimize göre daha uygundur. 

Her bütçeye uygun klima marka ve modellerimiz mevcuttur. Klima fiyatlarımız klimanın büyüklüğüne göre de değişmektedir. Bir toplantı salonunda kullanılan klima ile standart bir evde kullanılan klimanın ebatları ve gücü aynı olmayacağından fiyatlarımızda ona göre değişmektedir.

Klima Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Klima alırken ilk dikkat edilecek özellik enerji tasarrufu olmalıdır. Klimalarımız sağlam ve uzun ömürlüdür. Bundan dolayı uzun vadede ihtiyacı giderecek bir klima seçilmelidir. Kiralık bir evde oturanlar taşındıkları zamanda kullanabilecekleri ortalama ölçülerde bir klima seçmelidir. 

Çok küçük bir evde oturan birinin küçük bir klima alması doğru değildir. Klima alırken dikkat edilecek bir diğer özellikte yeni nesil inverter klima olmasıdır. Yeni nesil klimalar arçelik klima gibi yerli üretim bandından çıkan baymak klima ve mitsubishi klima gibi yabancı menşeili klimalara kadar tüm klimalarımızda mevcuttur.

Klima Kullanımı

Klimalarda diğer elektronik aletler gibi hassasiyet isteyen ürünlerdir. Sürekli açıp kapatmakla veya elektrik kesinleri ile arızalanan klima devirleri bitti. Ürünlerimizin son teknoloji ile üretilen ürünler olmasının ve müşterilerimizi bu ürünlere yönlendirmemizin amacı daha az arıza vermesi ve kullanımının kolay olmasıdır. 

Ortam ısısı çok düştü diye sürekli klimayı açıp kapatmak bir süre sonra arıza verdirir. Yeni nesil klimalarda bu işi sizin yerinize klima halletmektedir. Klimalar gerekli zamanlarda kullanılırsa fazla enerji sarfiyatı yapmaz. İhtiyaç dışı çalıştırılan klimalarda ise enerji sarfiyatı olur ve bu durum faturaya yansır.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klimalarımızın bakımını kesinlikle yetkili servisler tarafından yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Ben bu işten anlarım diyen her hangi biri klima bakımını yapmamalıdır. Klima bakımını servis dışı birine yaptırmak sonrasında klimanın garanti sürecinde sıkıntı yaşamanıza sebep olabilir. Sattığımız tüm klimaların servisleri ile irtibat halindeyiz ve müşterilerimizi servislere yönlendirmekteyiz. Klima servislerine ulaşmak ve düzenli bakımını yaptırmak hiç de zor değil.

Klima İndirim ve Kampanyaları

Klima indirim ve kampanyalarımız dönemsel olarak yapılmaktadır. Para piyasalarında yaşanan krizle birlikte klima fiyatları da artmaktadır. Klimalarda diğer elektronik aletlerde olduğu gibi kura bağlı olarak zamlanmaktadır. Müşterilerimizin rahatı ve mutluluğu için ve klimasız ev kalmasın diye sıklıkla indirim ve kampanyalar yapmaktayız. İndirim ve kampanyalardan yararlanmak için bizlerle iletişim halinde kalmanız yeterlidir. Firmamız tüm indirim ve kampanyalardan müşterilerini haberdar etmektedir.

Klima Çeşitleri

Klima çeşitlerimiz kullanım alanına göre sunduğumuz klimalardır. Bir evde ve bir iş yerinde kullanılan klima aynı değildir. Bu tip ortamlarda farklı klima çeşitleri kullanılmaktadır. Klima çeşidini kullanım alanı, ürünün tipi ve ihtiyaç durumu belirlemektedir. Her türlü klima çeşidini barındıran firmamızda her zaman en iyisini bulabilirsiniz. Klima çeşitleri split klima, yer ve tavan kliması veya salon tipi klima olarak farklı kategorilerde çeşitlendirilmektedir. Bu klima çeşitleri vestel klima ve beko klima gibi yerli ürünlerde olduğu gibi daikin klima ve baymak klima gibi yabancı menşeili klimalarda da mevcuttur.

En İyi Klima Markaları

Günümüzde üretilen her klima hemen hemen aynıdır. Birçok marka aynı teknolojiyi kullanmakta ve aynı özellikte ürünler üretmektedir. Yine de bazı markalar fazladan özellik eklemektedir. En iyi klima markaları denildiği zaman mitsubishi klima ve baymak klima ilk akla gelen markalardandır. 

Bunlar gibi yabancı menşeili klimaları kullanmaya alışkın olanlar yerli klimalara alışamamaktadır. Biz satıcı olarak her türlü klimayı önermekteyiz. Müşterilerimize sunduğumuz her klimanın özelliği hemen hemen aynıdır. Klimalarımızı özenle seçmekte ve en üst teknoloji ile üretilen yeni nesil klimaları satmaktayız.

Klima Temizleme Yöntemleri

Klimalarımızın bakımını kesinlikle servise yaptırmanızı önermekle birlikte evlerde de klima temizliği yapılması gerektiğini önermekteyiz. Kullanıcıların klima temizleme yöntemleri hava filtrelerinin temizliğidir. 

Hava filtreleri kullanım sıklığına bağlı olarak toz ve kiri tutmaktadır. Havayı temizle özelliklerinden dolayı da klima filtreleri tozlanmaktadır. Bu filtrelerin kullanıcılar tarafından çıkarılıp akan suyun altında temizlenmesi gerekmektedir. Klimalarımızın temizliğinde asla deterjan kullanımı önermemekteyiz. Klimadan yayınlan deterjan kalıntıları solunum yolu ile alındığı zaman akciğer problemleri doğurmaktadır.

Klima Nasıl Seçilir?

Klima ihtiyaç doğrultusunda seçilmelidir. Beklentilerinizi bizlere ileterek klima seçimini tamamen bize bırakabilirsiniz. Yaşadığınız ortamın büyüklüğü, hangi amaçla kullanılacağı, ne sıklıkla kullanılacağı klima seçimini etkileyen faktörler arasında yer alır. Tüm klimalarımız yeni esil olduğu için enerji sarfiyatı en az düzeydedir. 

Klima seçimini etkileyen bir diğer nokta da fiyatıdır. Yerli üretim klima fiyatları yabancı menşeili ürünlere göre daha uygun olacaktır. Klima seçimi sonrası düşünülerek de seçilmelidir. Yerli üretim klimalar için çağrılan servislerin servis ve bakım ücretleri de diğer klimalara göre daha uygun olmaktadır.