Akıllı Telefon

16 ürün var
Filtrele
4.5G Desteği
Suya Dayanıklılık
Hat Sayısı

Cep Telefonu

Cep telefonları gündelik hayatın vazgeçilmezi durumundadır. İcadından bu yana birçok gelişme gösteren cep telefonları tamamen kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda evrim gerçekleştirmekte. Öncelikle iletişim konusundaki eksiklikler için ortaya çıkan bu cihaz, yavaş yavaş yeni fonksiyonlar kazanmış durumda. 

Ses kaydı, kamera derken artık bilgisayarların yerini tutabilecek düzeye geliyor. Cep telefonu, hayatın olmazsa olmazlarından birisidir. Gelişen internet kavramı ile birlikte akıllı telefonlar hayatımızda büyük önem taşıyor. Akıllı telefonlar sayesinde birçok bilgiye ve işleve anında erişim sağlanabiliyor. Cep telefonu modelleri arasında müşterinin ihtiyacına uygun şekilde bazı farklılıklar olabilir. 

Kimi zaman bu durum cihazın boyutu ile kendisini fark ettirirken, kimi zaman da cihazın entegre kalemi veya kamerası ile ön plana çıkabiliyor. Kullanıcılar kendi kullanım alanlarına daha yakın olan telefonları tercih etmekte ve bu sebeple üreticiler özellikleri, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda üretmekte. Bugün doğru telefon seçimi yapılarak profesyonel seviyede fotoğrafçılık yapılabiliyor. Modeller kendi aralarında farklılık gösterirken müşterilere düşen tek görev, kendi ihtiyaçlarına uygun olacak telefonu araştırmak ve tercih yapmak oluyor.

Cep Telefonu Modelleri

Cep telefonu üretimi yapan çok sayıda marka mevcut ve her marka birbirinden farklı modeller ile müşterilere ürün servis ediyor. Birbirinden farklı özellikleri ile ön plana çıkan birçok telefon mevcut. Bunlardan bazıları gelişmiş, yapay zeka içeren ve yüksek çözünürlüklü kameraları ile karşıya çıkan telefon modelleri oluyor. 

Fotoğraf çekimini hayatında ön planda tutan birisi için böyle telefonların tercihi muhtemeldir. Son zamanlarda oldukça popüler duruma gelen oyunlar için de yeni telefonlar tasarlanmakta. 

Telefondan oynanan oyunların sayısı oldukça artmış durumda ve kullanıcılar saatlerce telefonda vakit geçirebiliyor. Bu sebepten dolayı saatler harcanan cihazda ısınma, bataryanın ölmesi, yavaşlama gibi problemler ile karşılaşılır. 

Oyun için özel olarak geliştirilen telefonlarda bu gibi problemler geri planda kalıyor. Uzun batarya ömrü, yüksek RAM kapasitesi, ısınmaya karşı alınan önlemler ile birlikte birçok sorun aşılıyor. Bu sebepten dolayı telefonunda sık sık oyun oynayacak kişiler genellikle bu tür modellere yoğunlaşarak verimlilik sağlayabiliyor. Cep telefonu seçimi yapılırken ihtiyaçların ve kullanım alanının belirlenmesi ve bu doğrultuda özellikler içeren telefonlara odaklanılması kullanıcı için en verimli seçenek olacaktır.

Cep Telefonu Özellikleri

Cep telefonu sektöründe her cihazın öne çıkmakta olduğu veya imzası dediğimiz bazı unsurları karşımıza çıkıyor. Genellikle her cihaz belli başlı özellikleri ile ön plana çıkmakta ve o özellik konusunda tutuculuğunu göstermekte. 

Her telefonun farklı özelliklere sahip olması sebebiyle kullanıcıların akılları karışabiliyor. RAM, ekran çözünürlükleri, batarya kapasitesi, kamera çözünürlüğü gibi temel kavramlar en çok değer gören kavramlar olarak bilinmekte. Kullanıcıların telefonu kullanım alanlarına göre değişen seçenekleri ile birlikte bu özellikler büyük önem taşıyor. İnternet bağlantısı sayesinde uygulamalara ve araçlara ulaşmak düşünüldüğünden çok kolaydır. 

Android cep telefonu kullanıcıları basit bir şekilde Google Playe Store’a erişim sağlayarak hiçbir ücret ödemeden uygulamalara erişim sağlayabilir. Özel olarak geliştirilmiş bazı uygulamalar ücretli bir şekilde karşınıza çıkabilir. Cep telefonunun özelliklerini karşılayan bütün uygulamalar indirilebilir ve telefonda kullanılabilir.

Cep Telefonu Fiyatları

Cep telefonu piyasasında oldukça değişken bir şekilde karşımıza çıkan bir diğer durum da cep telefonu fiyatlarıdır. Cep telefonu fiyatları, cep telefonlarının özelliklerine ve işliğinde kullanılan malzemeye kadar birçok konuda değişiklik gösterir. 

Yeni çıkan modeller dolgun fiyatlarda karşınıza çıkabilirken, arka planda kalmış ve işlevini yitirmiş telefonlar da oldukça uygun fiyatlara satılır. İkinci el piyasasını yaygınlaştıran etkenlerden birisi planlı eskitme olarak bilinir. Genellikle kullanıcılar telefonlarda indirim seçenekleri arayarak uygun fiyatlı bir şekilde telefon almak ister. İnternet sitemizde indirimli bütün cihazlar sergilenmekte ve basit bir şekilde bulunabiliyor. Kampanyalı telefonlar sürekli güncellenmekte ve kampanyalar yapılarak kullanıcı desteklenmekte.

Cep Telefonu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Cep telefonları aktif piyasada birçok özellik ile birlikte kullanıcıların önüne çıkıyor. Cep telefonu alırken kullanıcıların kendi kriterlerine göre özelliklere dikkat etmesi gerekmekte. Çoğunlukla telefonda film izleyecek veya müzik dinleyecek kişilerin telefonun hoparlör ve ekran özelliklerine dikkat etmelidir. 

HD, Full HD ekranlar seçerek yapılacak işlemler daha verimli bir şekilde yapılabilir. Başka bir şekilde düşünmek gerekirse, telefonu genellikle oyun oynamak için kullanacak birisi telefonun batarya, ram gibi özelliklerine dikkat etmelidir. Gündelik hayatta kimse spor yaparken topuklu ayakkabı giymek istemez. 

Her ayakkabı türünün işlevi olduğu gibi telefon konusunda da her telefon modelinin öne çıkan bazı özellikleri mevcut. Öne çıkan bu özelliklerden kullanıcı ile örtüşen özellikler oldukça önemli. Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da fiyatlardır. En ucuz cep telefonu fiyatları ile karşılaşmak her zaman kolay değildir. Kullanıcılar burada en uygun ve avantajlı fiyatlar ile karşılaşıyor. Geçmiş yıllara bakarsak 2020 telefon fiyatları oldukça anlaşılır bir şekilde ilerledi.

Cep Telefonu İndirim ve Kampanyaları

Cep telefonu seçimi yapılırken özelliklerine dikkat etmenin yanı sıra, telefonu kampanyalı bir şekilde almak da önemlidir. Kullanıcıların geneli indirimdeki ürünlerden seçim yapmak ister. Çok avantajlı indirimler sayesinde, bir ürünü mevcut fiyatından daha ucuza satın almak müşteriyi mutlu eden bir durum. 

2021 telefon fiyatları konusunda kurun artması sebebi ile kullanıcıları biraz daha indirim incelemeye yöneltiyor. Burada birçok indirimli telefon bulunabilir ve bunlar arasında seçimler yapılabilir. Hayatın her alanında takip edilen indirimler, telefon sektöründe oldukça büyük bir öneme sahip. 

Telefon araştırması yaparken indirimli telefonlar ile karşılaşmak mümkündür. İstenilen özellikler, kullanıcının profili ile uyuşuyorsa indirimli telefonun tercih edilmesi olasıdır. Kampanya veya indirimli bir şekilde karşıya çıkan telefonlar ucuz cep telefonu demek değildir. Şirketlerin ve firmaların hareketleri doğrultusunda indirimler yapılabilir veya ürünü öne çıkarmak için bu tür yöntemler kullanılabilir. İndirimli telefonların başarısız, kullanışsız telefonlar olduğu düşüncesi tamamen yanlıştır.

En Ucuz Cep Telefonu Modelleri

İnternet üzerinde gelişigüzel bir araştırma yapılarak cep telefonu modelleri için farklı fiyatlara ulaşılabilir. Ucuz bir telefon seçimi yapmak isteyen birisi, filtreleme araçlarını kullanarak fiyatları ucuzdan pahalıya doğru sıralayabilir. Bu işlem yapıldığı zaman telefonlar ucuz fiyattan pahalı fiyata doğru, basit ve pratik bir şekilde sıralanacaktır. 

Ucuz bir telefonu seçimi yapmak isteyen kullanıcı indirimleri dikkate alabilir veya diğer telefonlara nazaran özellikleri biraz daha kısıtlı telefonları tercih edebilir. Özellikleri daha ileri seviyede olan, kamerası gelişmiş veya bataryası güçlü telefonlar bilindiği üzere fiyat konusunda biraz yükseltme yapabiliyor. 

Fakat ucuz bir telefon seçimi yapmak isteyen birisi, bu konuda maksimum performans yerine biraz daha fiyat performans ürünleri seçerek özellikleri diğer telefonlara göre kısıtlanmış telefonlar tercih edebilir. En ucuz telefonlar genellikle özellikler bakımından seyreltilmiş, minimal telefonlar olarak piyasada yer almakta. İkinci el telefon tercihleri de oldukça artmış durumda. 

Fakat ikinci el telefonların güvenilirliği sorgulanır olduğu için genellikle önerilmez. Telefonunu satan birisinin hangi sebeple sattığı tam olarak bilinemiyor, veya satılan cihazın güvenilirliğinden emin olunamıyor. Bu sebeple sıfır telefon almak en güvenilir, mantıklı hareket olacaktır. Sıfır telefon fiyatları ikinci el telefon fiyatlarına nazaran daha pahalı olmasına rağmen kullanıcıya kesin bir ürün sunmakta.

Cep Telefonu Kampanyaları

Her gün binlerce telefon satılmakta Satılan bu telefonlar zaman zaman indirim kuponları ile desteklenmekte veya zaman zaman black friday, kasım indirimleri gibi indirimlerde çeşitli kampanalar ile göz önüne çıkmakta. Bir telefon alırken, bu eylemi bir indirim ile desteklemek oldukça mantıklı ve karlı bir eylemdir. 

Cep telefonunu olduğu fiyattan daha ucuz bir fiyata getiren avantajlı kampanyalar için burası kontrol edilebilir. Fazla para harcamadan telefon almak isteyen kişiler, ikinci el telefon fiyatları ile indirimde bulunan telefon fiyatlarını karşılaştırabilir. Ciddi indirimler ile satılan telefonlar neredeyse ikinci el bir telefonmuş izlenimi gibi alıcılarını şaşırtabiliyor. Buradaki önemli detay, uygun indirimi uygun zamanda yakalayabilmektedir.

Telefon Markaları ve Fiyatları

Cep telefonu piyasası birçok farklı marka ve birçok farklı fiyat ile çeşitlilik gösteriyor. Telefon fiyatları markalarına göre değişiklik gösterebilirken, çeşitli marklara duyulan güvenler; Müşterisini belirli markalara kilitlemeye yarıyor. Kullanıcılar rahat oldukları telefon markalarında devam etmeyi tercih edebiliyor. 

Bu oldukça sıradan ve alışılmış bir durum. Telefon çeşitleri oldukça fazla olduğu için bazı kullanıcılar çeşitleri incelemek yerine tek bir çeşitten devam ediyor. Cep telefonu seçimi yapılırken, kullanıcıya en uygun telefonu çeşidinin seçilmesi oldukça önemlidir. Daha çok verim almak için daha iyi bir seçim yapmak gerekir. 

Bu her zaman en pahalı telefonu almak demek değildir. Kullanıcının yapacağı işlere göre optimize edilmiş ürünler, en pahalı ürünlerden daha faydalı olabilir. Kullanıcıların biraz araştırma yapması ve kendi imajını telefon üzerinde görebilmesi gerekiyor. Telefonda çok az vakit geçiren kişiler, batarya gelişmişliğini kısarak diğer özellikler bakımından daha gelişmiş telefonlara yönelerek ufak bir kar elde edebilir. 

Bu, hiçbir şekilde ihtiyacı olmayacak özelliklerden kısıtlayarak, daha çok ihtiyaç duyulan özelliklere yatırım yapma düşüncesi oldukça karlı bir durum olacaktır. Fakat herkes için geçerli olmayabilir. Günlük olarak telefonu çok uzun süreler açık tutan birisinin batarya konusunda böyle bir yol izlemesi zararlı olacaktır. Telefon seçimi yapılırken kişilerin kendi özelliklerine göre seçimler yapması tavsiye edilir.  

En Ucuz Akıllı Telefon

Teknoloji geliştikçe telefon fiyatları da değişmektedir. Tercih edilen telefonun markası teknik özelliklerine göre fiyatları değişmektedir. GB, kamera piksel özellikleri gibi sebeplerden telefon fiyatları değişmektedir. Ne kadar çok üstün özellikler o kadar çok fiyat değişimine sebep olmaktadır. Ucuz telefon istenilirse özellik bakımında daha düşük modeller tercih edilmelidir.

Akıllı Telefon Kampanyaları

Hayatımızın vazgeçilmez elektronik aletlerinin başında akıllı telefonlar yer alıyor. Piyasaya her geçen onlarca yeni model akıllı telefon giriyor. Bu telefonlar her ne kadar günlük hayatı kolaylaştırsa da ciddi maliyet gerektiren ürünlerdir. Bu yüzden akıllı telefon kampanyaları büyük ilgi görüyor. Telefon markaları çeşitli kampanyalar düzenleyerek uygun fiyat seçenekleri ile müşterilerinden büyük beğeni alıyor. Aradığınız tüm özellikleri tek bir akıllı telefonda bulabilir bu cihazı da en hesaplı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Akıllı Telefon İlk Alındığında Ne Kadar Şarj Edilmeli?

Eski telefonların bataryası tamamen boşaldıktan sonra 24 saat boyunca şarjdan çekilmeden kullanılmaması gerekirdi. Bu işlem yapılmadığı takdirde batarya ömrünün kısa olacağı bilinirdi. Ancak akıllı telefonların Li-ion pillerinde hafıza özelliği olmadığı için tamamen boşalmasını beklemeye gerek yoktur. İstenilen seviye düştüğü takdirde şarja takılabilir.

Akıllı Telefon Ne Zaman Çıktı

İlk akıllı telefonlar sadece mail üzerine odaklı bir şekilde kullanıma açıldı. 2002 yılında çıkan ilk telefonlar e-posta alışverişi için özelleştirilmişti. Bir çok firmanın yarışa giriştiği bu kampanya da daha sonra wicrosoft ve windows paket altında inanlara sunuldu. Zaman geçtikçe geliştirilen teknoloji şu anki konumuna ulaştı.

Yenilenmiş Telefon Ne Demek?

Sıfır telefonların farklı sebeplerden dolayı ambalajlarından çıkarılarak tekrardan yenilenmesine denir. Bu yenilenme kozmetik, donanım ve yazılım alanlarında meydana gelir. Bu işlemlerin yapılmasının ardından telefon tekrardan satışa çıkarılmaktadır. Yenilenmiş telefonları buradan görebilirsiniz. Yenilenmiş telefonlar da tıpkı sıfır telefonlar gibi işlem görmektedirler. Bu nedenle kullanım sırasında yenilenmiş bir cihaz olduğunu fark etmeniz pek mümkün değildir.

Akıllı Telefon Karşılaştırma

Puuv sitesi üzerinden ürünü görüntüleyin ve ardından karşılaştırma listesine ekleyin. Almak istediğiniz telefonları listeye ekledikten sonra hepsini karşılaştıra tıklayın. Kendinize en uygun telefonu bulabilmek için telefon karşılaştırma yapabilirsiniz. Hem performans hem de fiyat olarak aradığınız kriterleri belirterek yüzlerce seçenek arasından kolayca karar verebilirsiniz. Karşılaştırma aracı ile ram, işlemci, kamera, hafıza, wifi, ekran boyutu, fiyat ve taksit seçenekleri gibi birçok konuda filtreleme yapabilirsiniz. Böylece telefon satın almadan önce yorum ve değerlendirmelere de bakıp en doğru kararı verebilirsiniz.